Lipno - Černá v Pošumaví

Lokalita

Lipensko je krásná turistická oblast nacházející se v jižních Čechách, která se rozkládá kolem přehrady Lipno. Toto malebné území je známé pro své nádherné přírodní scenérie, horské vrcholy, lesy a vodní sporty.

Turisté zde mohou využít mnoho aktivit a zážitků, jako jsou cyklistické a turistické trasy, vodácké túry po řece Vltavě, plavba lodí po Lipně, rybaření, lanové centrum, turistické výlety do okolních hor a mnoho dalšího.

Lipensko je ideálním místem pro dovolenou jak pro rodiny s dětmi, tak i pro jednotlivce, kteří si chtějí užít krásy české přírody a relaxovat v malebném prostředí.
 

Map
Černá v Pošumaví, Lipno

Černá v Pošumaví

Černá v Pošumaví je malé městečko na jihu České republiky, ležící v okrese Český Krumlov. Je obklopen krásnou přírodou, a proto se oblast stala vyhledávaným turistickým cílem.

Lipenská přehrada nabízí řadu příležitostí pro vodní sporty, jako je windsurfing, jízda na kajaku, plachtění a rybaření. Kromě toho je zde také mnoho cyklistických a turistických tras pro pěší a cyklisty, které vám umožní objevovat okolní přírodní krásy.

V okolí Černé v Pošumaví je mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. Zde je několik tipů na cesty:

  • Národní park Šumava - Šumava je největším a nejstarším národním parkem v České republice a nabízí krásnou přírodu a mnoho možností pro pěší turistiku a cykloturistiku.
  • Stezka korunami stromů Lipno - celorepublikový unikát a první chodník svého druhu v ČR. Stezka je bezbariérová, 675 m dlouhá a korunuje ji 40 m vysoká devítiboká vyhlídková věž.
  • Naučná stezka Olšina - Naučná stezka Olšina vede kolem rybníka Olšina obklopeného mokřady, slatinami a smíšenými lesy. Břehy Olšiny jsou domovem celé řady rostlin, ptactva a dalších živočichů.
  • Plechý - Nejvyšší hora Šumavy na českém území s výškou 1 378 m n. m.
  • Čertova stěna – přírodní památka se skalním útvarem, který vypadá jako ďáblův obličej. Podle pověsti zde bojoval čert s andělem.
  • Boubín - Jedna z nejkrásnějších horských oblastí Šumavy. Nachází se zde Boubínský prales, který je na seznamu UNESCO.
  • Vyšší Brod - Malebné město s benediktinským klášterem ze 13. století.

Windypoint pláž a beach bar

Pláž a beach bar Windypoint je jedním z nejkrásnějších míst v okolí naší vily. Nachází se na břehu Lipna, což znamená, že si zde můžete užít nádherný výhled na přehradu a okolní krajinu.

Pláž nabízí písečné i travnaté pobřeží, které je ideální pro odpočinek a relaxaci na slunci. K dispozici jsou také pohodlná lehátka a slunečníky.

V letních měsících se návštěvníci mohou osvěžit přímo v přehradě, kde je voda čistá a příjemně osvěžující.

Po celý den je zdarma k dispozici volejbalové hřiště. Stejně tak zde najdete i dětské hřiště či čas od času lekce yógy.

Během letní sezóny se můžete od čtvrtka do neděle těšit na bohatý kulturní program.

V rámci pláže najdete také plážový bar, kde si můžete dát nějaký osvěžující letní drink, zmrzlinu nebo si dát lehké občerstvení.

Užijte si na pláži sluníčka jakobyste byli u moře. Relax a západ slunce je tady tak magický, že se sem budete chtít vrátit znovu a znovu.

Windypoint beach bar
Kemp Jestřábí

Kemp Jestřábí

Kemp Jestřábí 1 je partnerským kempem pro naše hosty. Nabízí vám bezplatný přístup do kempu. Kemp se nachází cca 300 metrů od vily a můžete si zde odpočinout přímo u vody nebo se věnovat různým jiným aktivitám.  

Jedním z hlavních lákadel kempu Jestřábí je jeho travnatá pláž, která se nachází přímo v kempu. Pláž je ideální pro slunění, relaxaci a koupání v příjemné vodě Lipna.

V rámci kempu také najdete sportovní půjčovnu s bohatou nabídkou, kde si můžete vypůjčit vše potřebné pro aktivní pobyt. Nabídka zahrnuje například kajaky, paddleboardy, vodní lyže, wakeboardy, nebo například i elektrokola pro krásné výlety do okolí.

V horkých dnech si v kempu můžete dát studené pivo (Kácov), děti určitě potěší zmrzlina a hlad zaženete díky teplému občerstvení.

český Krumlov

Český Krumlov je překrásné historické město nacházející se v jižních Čechách, které je známé pro svůj historický střed s křivolakými uličkami, nádherný zámek a malebné okolí obklopené řekou Vltavou.

V centru města se nachází Krumlovský zámek, který je považován za jeden z nejkrásnějších historických objektů v České republice. Zámek má bohatou historii, která sahá až do 13. století a je známý pro své umělecké sbírky, nádhernou zahradu a unikátní divadlo s původními kulisy a stroji.

Dalšími významnými památkami v Českém Krumlově jsou kostel sv. Víta, kostel sv. Jošta, městská brána a řada historických domů s unikátní architekturou.

Kromě toho město nabízí i širokou škálu kulturních akcí a festivalů, jako jsou například Mezinárodní hudební festival, divadelní festival, historický festival a mnoho dalších.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově je unikátní divadelní scéna, která se nachází v zahradě Krumlovského zámku. Hlediště je ve tvaru kruhu a umožňuje divákům sledovat divadelní představení na více scénách, které se nacházejí v různých částech zahrady. Díky otáčení hlediště se diváci mohou přesouvat z jedné scény na druhou bez nutnosti opouštění svého místa. Otáčivé hlediště je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Českém Krumlově a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky.

Pokud máte rádi přírodu, nevynechejte procházku podél řeky Vltavy nebo výlet do okolních kopců a lesů. Mnoho turistů také navštěvuje nedalekou oboru s jeleny a muflony.

Český Krumlov nabízí bohatou historii, kulturu a přírodu, a proto je oblíbeným turistickým cílem nejen pro české, ale i zahraniční návštěvníky.

Český Krumlov